Canlı Chat

topluchat.com

Sohbet, Muhabbet ve Chat Siteleri

Toplu Chat online chat yapmanız için ücret ödemeden sohbet odalarına girebilir, tamamen ücretsiz canlı sohbet ve eşsiz konsepti ile rakipleri arasında fark yaratan olmayı başarmış bir chat sitesidir.


Azerbaycan Sohbet Odaları,Azeri Sohbet Odaları

  • by
Azerbaycan Sohbet Odaları,Azeri Sohbet Odaları

Azerbaycan Sohbet Odaları,Azeri Sohbet Odaları

Azerbaycan Chat Odaları,Azeri Chat Odaları,Türkiye Sohbet,Türkiye Chat,Azerbaycan Sohbet Odaları,Azeri Sohbet Odaları,topluchat.com Trsohbet,topluchat.com Trchat sitesi  kardeş ülke Azerbaycana ve Azeri halkına kardeş ülke Türkiyeden öncelikle selamlar saygılar sevgiler .

İki devlet bir millet olan dünyaya örnek olan iki kardes ülke yıllardır bir birlerine karsı birlik ve dostluk içerisinde ilişklerini sürdürerek tüm dünyaya kardeşliklerini ilan etmişlerdir türk ve azeri kültürü ve yasam tarzlarıyla bir birlerine çok benzemekteler türkçe dilimizi konuşan azeri insanları kendilerine türkiyeyi türk insanını okadar yakın hissetmektelerki türkiye topraklarında ikamet etmeyi tercih edenlerin sayısıda oldukca yüksek özellikle büyük sehirlerimizde azeri insanlarının yogunluğu gözlerden kacmamaktadır kimileri evlilik secimlerini türklerden yaparak burada ikamet etmeke kimileride iş icabı yada okumak amaçlı türkiyeyi tercih etmekteler.

Tabi bu arada Azerbaycandada yaayan bir çok türk bulunmakta bunlarda aynı sebeplerden azerbaycanı secen insanlardır Kardeş ülkemiz olan Azerbaycan ile, ülkenin bağımsızlığını ilan etmesinden bu yana çok sıcak ilişkilerimiz olmuştur. Bu durum halen devam etmektedir. Ülkemiz ve Azerbaycan arasında iki devlet tek millet anlayışı hakimdir. Ülkenin Türk milletinden oluşması, sıcak ve sevgi dolu ilişkiler, birçok Azerinin ülkemizde çeşitli amaçlarla yaşamasına olanak sağlamaktadır. Öte yandan, başta eğitim olmak üzere, birçok Türk vatandaşı da ülkemizden bu ülkeye gitmektedir.

Azerbaycan, Güney Kafkasya’da Avrupa ile Asya arasında, Hazar Denizi’nin batısında yer almaktadır. Ülke’nin Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile Hazar Denizi vasıtasıyla Kazakistan, Rusya, İran ve Türkmenistan’la sınırları bulunmaktadır. Devletin resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti’dir. Ülkenin başkenti Bakü şehridir.

Ortak bir tarihi yapıya sahip olduğumu komşumuz Azerbaycan dini olarak Müslüman kesimin yoğun yaşadığı bir alandır. İki ülke arasındaki kardeşlik bağının gelişmesinin en önemli sebeplerinden biriside aynı dini inanışı paylaşmaktan gelir. Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır. İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır.

İki ülke arasında bu derece her şeyiyle uyum saglaması ve benzer taraflarının çok olması iki ülkenin insanınında kardeş olmasına neden olmuştur bizler türkiyenin sohbet chat siteleri olarak kardes ülkemizi ve azeri halkını unutmayarak sitemizde onlarada yerverdik ve ziyartlerini beklemekteyiz.

Azerbaycan Sohbet Odaları,Azeri Sohbet Odaları

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir